W związku ze zbliżającym się okresem zimowym i przewidywanym wystąpieniem spadków temperatur, istnieje potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych-niezaradnych życiowo. Zagrożenia to dotyczy również osób znajdujących się pod działaniem alkoholu bądź innych podobnie działających środków, osób przebywających na wolnym powietrzu lub w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach.

W trzeciej  dekadzie października br. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oławie rozpoczęli cykliczne działania  pn. „Zima 2018/2019”, ukierunkowane na:

* pomoc osobom dotkniętym zjawiskiem bezdomności i pozostającym w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu,

* przekazywanie informacji do instytucji i organizacji zajmujących się  udzielaniem pomocy osobom, które znajdują się w trudnych okolicznościach zagrażających zdrowiu i życiu, a także osobom starszym, niedołężnym mieszkającym samotnie,

* kontrole miejsc przebywania bezdomnych (opuszczone lokale, ogrody działkowe, dworce PKP i PKS).  Działania takie są prowadzone przez Policję w całym kraju, w okresie od wczesnej jesieni do późnej wiosny.  W powiecie oławskim Policja , wzorem lat ubiegłych, współpracuje z innymi instytucjami pomocowymi na rzecz osób bezdomnych i nieporadnych życiowo.

Oławscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców naszego powiatu- w przypadku napotkania w okresie zimowym osoby bezdomnej, samotnej, nieporadnej, niepełnosprawnej, nietrzeźwej, której pozostawienie na mrozie bez pomocy może się skończyć tragicznie, ZADZWOŃ na nr 997 lub 112- policjanci niezwłocznie  podejmą stosowne czynności  i przekażą taką osobę instytucji powołanej  do niesienia pomocy.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię