Sporo niespodzianek przygotowała Rada Sołecka Owczar dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się w niedzielę 10 czerwca b.r.

Na boisku, przy pięknej pogodzie i muzyce, bawiły się dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Zjeżdżalnia, klaun zabawiający najmłodszych, stoiska z upominkami. Interesującym tłem dla zabawy dzieci była wystawa dużych, nowoczesnych ciągników typu Clas i New Holland wraz z wielofunkcyjnymi maszynami polowymi oraz stary Zetor i uniwersalny ładowacz Cyklop.

Wolontariuszki częstowały rodziców kawą i domowym ciastem, dzieci – porcją lodów i soków. Do tej zbiorowej zabawy dołączyła biblioteka, organizując kącik czytania w plenerze p.n. Czytelnia pod Parasolem.

Atrakcją tego dnia była wystawa Zapomnianych Narzędzi i Sprzętu Rolniczego, z którą połączony był konkurs na umiejętność nazwania tychże narzędzi i określenie ich przeznaczenia. Wzięło w nim udział 6 dzieci w wieku 10-13 lat. Konkurs okazał się trudny – większość przedmiotów dzieci miały okazje widzieć i poznać po raz pierwszy. Była to świetna lekcja poglądowa. Dorośli mieli mniej problemów z rozpoznaniem starych narzędzi rolniczych- nie obyło się przy tym bez wesołych wspomnień.

Najwięcej emocji wzbudziła, jak co roku, kąpiel w pianie, którą zapewnili dzieciom – niezawodni strażacy owczarskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Sołtys wsi dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej imprezy: p. Leszkowi Borowcowi i T.Bugierze za udostępnieni starych narzędzi rolniczych, p. Zygmuntowi za pokaz ostrzenia kosy, wolontariuszkom Darii i Sandrze za sprawną obsługę, paniom za przygotowanie słodkich wypieków oraz wszystkim, którzy wzięli udział w imprezie. Szczególne podziękowania dla panów Mateusza Haczkiewicza i Adama Cybulaka za udostępnienie dzieciom nowoczesnych, imponujących maszyn a Sebastianowi Grulce – maszyn i narzędzi z lat 70-ych.

Zdjęcia i tekst – sołectwo Owczary

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię