W piątek, tj, 27 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjów powiatu oławskiego, mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie. Wybór przyszłego zawodu to bardzo ważna decyzja w życiu nastolatka. Grono pedagogiczne i uczniowie CKZiU doskonale o tym wiedzą dlatego zorganizowali w swojej szkole „Dni otwarte”. Była to doskonała okazja do promowania oferty edukacyjnej Liceum Ogólnokształcącego z klasami o profilu policyjnym. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć policjantów z oławskiej komendy, którzy opowiadali o współpracy z uczniami z klasy mundurowej oraz o swojej pracy.

Dyrekcja i grono pedagogiczne z  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Oławie zorganizowała „Dni otwarte” w swojej placówce, podczas których zadbała o odpowiednią promocję i reklamę oferty edukacyjnej przygotowanej z myślą o przyszłych uczniach. Dzięki temu wydarzeniu wszyscy chętni gimnazjaliści mogli zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania w strukturach szkoły, a w szczególności w klasach o profilu policyjnym Liceum Ogólnokształcącego. Ofertę tej klasy promowali uczniowie  z dwóch klas mundurowych wraz z opiekunem – Moniką Grzybowską. W promocję klasy policyjnej , a tym samym zawodu policjanta zaangażował się oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Oławie oraz dzielnicowi, którzy odwiedzającym szkołę uczniom opowiadali o ciekawej służbie policjanta. Dużą atrakcją promocyjną był udział w” Dniach Otwartych”  technika kryminalistyki z KPP w Oławie – policjantka pokazała uczniom na czym w praktyce polega praca technika kryminalistyki.

Uczniowie klasy policyjnej przedstawili  prezentację multimedialną pokazującą najważniejsze wydarzenia w klasie m.in. ślubowanie, wizyty w instytucjach na co dzień współpracujących z policją. Policjantka prowadząca zajęcia w tych klasach opowiedziała o współpracy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie z Komendą Powiatową Policji w Oławie, m. inn. o wizytach uczniów w komendzie oraz zajęciach z policjantami różnych pionów, które mają na celu  przybliżenie uczniom realnych warunków służby w Policji. Opowiadając o zawodzie  policjanta, funkcjonariuszka zwróciła uwagę na program nauczania, który zapewnia możliwość uzyskania wykształcenia średniego ogólnego oraz świadectwa dojrzałości, a przede wszystkim pozwoli dobrze przygotować się do służby w Policji.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię