Bezpieczeństwo dzieci, to główny temat spotkania przeprowadzonego przez oławskich dzielnicowych w ramach kampanii MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, jak i wojewódzkiego programu „Świadomy Junior” . Dzieci z przedszkola „Kredka” w Oławie chętnie słuchały policjantów opowiadających im o bezpiecznych zachwianiach.

Dwaj dzielnicowi z oławskiej komendy policji, st. asp. Adam Stefanko i asp. Tomasz Kosowicki przeprowadzili spotkanie z grupą 25 dzieci z przedszkola „Kredka” w Oławie. Policjanci podczas prelekcji poruszyli  tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem, a więc podczas zabaw w domu , na dworze i w kontaktach ze zwierzętami. Funkcjonariusze pouczyli dzieci aby nie nawiązywały kontaktów z obcymi dorosłymi. Dzielnicowi wykorzystując materiały poglądowe informowali, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Tłumaczyli także przedszkolakom,  dlaczego odblaski  są tak ważne dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Co najważniejsze, powtórzyli z dzieciakami wszystkie numery alarmowe, które każdy powinien znać.

Działania te mają charakter cykliczny,  w tym roku odbywają się w ramach ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” i wojewódzkiego programu „Świadomy Junior”.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię