Dzielnicowy, na kamerze sklepowego monitoringu rozpoznał dwóch sprawców kradzieży słodyczy o wartości bliskiej 1000 zł. Funkcjonariusz wykorzystując swoje rozpoznanie w terenie wytypował miejsce pobytu mężczyzn, okazało się że typowanie było trafione. Podejrzani to dwaj mieszkańcy Oławy w wieku 23 i 38 lat, wcześniej wielokrotnie karani między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu. Tym razem sąd również zadecyduje o wysokości kary za przestępstwo kradzieży. Najwyższy wymiar to kara pozbawienia wolności do lat 5.

W miniony poniedziałek, tj. 5 marca br. po godz. 13.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony jednego z oławskich supermarketów, o kradzieży słodyczy o wartości około 1000 zł. Funkcjonariusz skierował na miejsce zdarzenia dwóch dzielnicowych. W trakcie przeglądania sklepowego monitoringu z zarejestrowanym momentem kradzieży, jeden z dzielnicowych rozpoznał sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Oławy w wieku 23 i 38 lat, zamieszkujący rejon służbowy policjanta. Dzielnicowy wytypował miejsce aktualnego pobytu sprawców kradzieży i nie pomylił się. Funkcjonariusze po uzyskaniu wszystkich informacji niezbędnych  do zatrzymania sprawców, udali się w wytypowane miejsce i faktycznie  zastali tam, dwóch, już nietrzeźwych podejrzanych. Mężczyźni zostali zatrzymani,  doprowadzeni do komendy i osadzeni w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu przedstawiono im zarzut kradzieży. Młodszy z nich  przyznał się do popełnienia przestępstwa, starszy nie widział nic złego w tym, że pomógł koledze w kradzieży.

O losie dalszym losie podejrzanych zadecyduje sąd. Za kradzież cudzej rzeczy mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Oficer prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię