Dzielnicowi z Jelcza-Laskowic uczestniczyli w festynie rodzinnym w Kopalinie. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Mieszkańcy Kopaliny mogli oznakować rowery, a także uzyskać pakiet informacji na temat bezpieczeństwa oraz zasad naboru do służby w Policji. Dzielnicowi przy okazji rozmów z uczestnikami festynu pouczali rodziców i opiekunów o potrzebie wzmożonej opieki nad nieletnimi podczas wakacji.

23 czerwca br. policjanci z KP w Jelczu-Laskowicach wzięli udział w imprezie plenerowej na terenie Kopaliny. Dzielnicowi podczas festynu oznakowali 22 rowery. Udzielali informacji osobom zainteresowanym służbą w Policji na temat zasad i warunków rekrutacji do służby. Spotkanie funkcjonariuszy z mieszkańcami było okazją do wymiany spostrzeżeń i uwag dotyczących poprawy bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Wiele uwagi funkcjonariusze poświęcili przekazywaniu informacji uczestnikom imprezy, na temat bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie wakacji, zwracając szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa i zapewnienie właściwej opieki osobom nieletnim spędzającym czas nad wodą.

Realizując założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas, policjanci przypominali uczestnikom o możliwości korzystania z internetowej aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, przy pomocy której szybko i sprawnie można poinformować Policję o najbardziej uciążliwych wykroczeniach popełnianych przez mieszkańców.

Ponadto, dzielnicowi rozdawali ulotki informacyjne każdemu zainteresowanemu problematyką bezpieczeństwa oraz służbą w Policji.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię