Komenda Powiatowa Policji w Oławie w ramach „Dnii Przedsiębiorczości” gościła w swoich progach uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Zjednoczonej Europy oraz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie. Zaproszona młodzież miała okazję przyjrzeć się z bliska ciekawej i trudnej pracy policjanta. Przy okazji tej wizyty uczniowie otrzymali pakiet informacji na temat zasad przyjmowania i rekrutacji do Policji

21 marca br. w ramach „Dni Przedsiębiorczości”  uczniowie  szkół ponadgimnazjalnych spotkali się z funkcjonariuszami policji  w sali konferencyjnej oławskiej komendy. Na spotkanie przybyli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w nr 2  i z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie. Uczestników „Dni Przedsiębiorczości” przywitał Komendant Powiatowy Policji w Oławie, nadkom. Paweł Urbańczyk, który zainteresował uczniów praktycznymi informacjami dotyczącymi służby w Policji. Uczniowie mieli także okazję przyjrzeć się z bliska niektórym stanowiskom pracy, między innymi służbie dyżurnej. Spotkali się także z kierownikiem ogniwa ruchu drogowego,  który odpowiedział na zadane przez uczniów pytania, dotyczące bezpieczeństwa drogowego.  Zobaczyli też parking z radiowozami i sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w codziennej służbie. Ponadto, uczestnicy „Dni Przedsiębiorczości” mieli okazję obejrzeć prezentację autorstwa Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na temat służby w Policji.

Na pozostałe pytania,  w sprawie  procedury rekrutacyjnej do służby w Policji odpowiadały Panie   z Kadr – Gabriela Horodyska i Adrianna Sobiesiak . Uczestnikom spotkania rozdały kwestionariusze z ulotkami informacyjnymi i kwestionariusze osobowe dla kandydatów do służby.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię