Gminna Biblioteka Publiczna w Bystrzycy i jej filie: w Marcinkowicach, Godzikowicach, Gaci, Osieku, Niemilu i Owczarach przystąpiły do ogólnopolskiego projektu ,,Mała Książka – Wielki Człowiek’’ skierowanym do trzyletnich czytelników Biblioteki.

Mali czytelnicy po odwiedzeniu Biblioteki otrzymają Wyprawkę Czytelniczą, czyli: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika. Na każde dziecko, które zbierze 10 naklejek czeka imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Projekt ma na celu:

  • Pozyskiwanie wiernych czytelników w osobach trzylatków, które po rozpoczęciu przygody z Biblioteką i książką uczą się nawyku odwiedzania Biblioteki i postrzegają ją jako miejsce przyjazne, w którym czują się swobodnie i bezpiecznie.
  • Zwiększenie liczby czytelników- nie tylko dzieci biorących udział w projekcie ,ale także ich rodziców, którzy nierzadko odwiedzają Bibliotekę po raz pierwszy od wielu lat i którzy mieli o Bibliotece zupełnie inne wyobrażenie. Dzisiejsze Biblioteki to miejsca przyjazne, a Bibliotekarze nie są jedynie osobami obsługującymi czytelników, ale często przewodnikami po świecie literatury i sztuki.
  • Dzięki rozdawaniu Wyprawek Czytelniczych, a następnie uroczystemu wręczaniu dyplomów Małym Czytelnikom, Bibliotekarze nawiążą bliższe relacje z czytelnikami i będą mogli razem z nimi świętować kolejne czytelnicze sukcesy.

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię