Komisja oceniająca prace plastyczne nadesłane ze szkół podstawowych powiatu oławskiego w ramach konkursu „Bezpieczna droga do szkoły 2018”, spośród 53 prac, wyłoniła sześć, z których trzy zajęły miejsca na podium. Pozostałe trzy, zostały wyróżnione.

Przypomnijmy, organizatorem już II edycji konkursu  była Komenda Powiatowa Policji w Oławie. Jego głównym cel to popularyzacja zasad bezpieczeństwa  ruchu drogowego wśród  dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.  Do komendy wpłynęło 53 prace uczniów klas od „0” do „I”  z 14 szkół podstawowych powiatu oławskiego. Finał konkursu odbył 27 listopada się w Komendzie Powiatowej Policji w Oławie. Przybyłe dzieci i ich rodziców powitał Komendant Powiatowy Policji w Oławie, nadkom. Paweł Urbańczyk. Głównym partnerem akcji było starostwo powiatowe, które ufundowało nagrody i wyróżnienia.  Tematyka konkursu dotyczyła  zagrożeń życia i zdrowia  uczestników ruchu drogowego oraz sposobów ich unikania. Powszechnie wiadomo, że szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, niekorzystne  warunki pogodowe mają duży wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów. Idea konkursu miała na celu promowanie wśród najmłodszych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, poznanie przepisów w ruchu pieszych, zainteresowanie rodziców i nauczycieli problematyką bezpieczeństwa najmłodszych  uczestników ruchu drogowego.

Komisja oceniająca nadesłane pracę podkreśliła ich wysoki poziom wykonania. Pierwsze miejsce zajęła Daria Dawidowicz ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Oławie,  drugie Milena Suchań ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jelczu-Laskowicach, trzecie miejsce przypadło Borysowi Dudek ze Szkoły Podstawowej w Wójcicach. Oprócz tego wyróżnienia otrzymali: Milena Kadej ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach, Antonina Furdyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie i Aleksander Kruk ze Szkoły Podstawowej w Gać. Ponadto, przedstawicielka jednej z oławskich firm wyróżniła Bartosza Łuczaka ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach oraz Natalkę Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Drzemlikowicach. Niezapomnianą atrakcją dla uczniów była możliwość pozowania do zdjęcia z Komisarzem Lwem, maskotką Dolnośląskiej Policji. Przed zakończeniem uroczystości policjanci wręczyli każdemu uczestnikowi drobne upominki.

Oficer prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię