Już w tą sobotę – Dożynki Gminy Oława. Zapraszamy do Gaci na boisko, koło świetlicy wiejskiej.

Święto plonów rozpoczniemy dożynkowym korowodem, który ruszy spod świetlicy wiejskiej o godzinie 13:45.  Piętnaście minut później rozpocznie się msza święta polowa.  Po mszy nastąpi tradycyjne przekazanie chleba dożynkowego oraz poświęcenie wieńców.  Następnie druhowie z OSP Owczary uroczyście przyjmą na stan jednostki nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, zakupiony m.in. ze środków gminy Oława (więcej o samochodzie czytaj tutaj).

O 16.00 rozpoczniemy konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy, zapraszamy przedstawicieli sołectw po karty do głosowania. Jak co roku, to oni, oddają głosy na preferowane prace. Komisja konkursowa po zliczeniu oddanych głosów o 16.30 ogłosi wyniki. Zapraszamy do obejrzenia bogatych w detale, barwnych wieńców. Nie jest tajemnicą, że mieszkańcy gmin Oława robią najpiękniejsze, kilkakrotnie wieniec twórców z naszej gminy wygrywał kolejne szczeble konkursów: powiatowego i wojewódzkiego, dzięki czemu reprezentował Dolny Śląsk na Dożynkach Prezydenckich w Spale.

Od 16.30 do 17.00 zostanie przeprowadzony konkurs na Najlepsze Wino. Ogłoszenie wyników o 17.00

Pomiędzy 16.00, a 19.00 na scenie wystąpią nasze lokalne zespołu: utalentowani seniorzy z Klubu Seniora Kalina, oraz Zespół Pieśni i Tańca Porębiok.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla najmłodszych: warsztaty garncarskie, malowanie na szkle, rzeźbienie w drewnie. Będą dmuchane zamki oraz wiele gier i zabaw dla dzieci. Szczudlarze będą wręczali gadżety gminy Oława. Szukajcie naszych długonogich przyjaciół.

W godzinach 15.30 – 19.30 będzie można wziąć udział w animacjach przygotowanych przez Figloraj: będą min. zabawy taneczne, sportowo-rekreacyjne, konkurencje sportowe, zręcznościowe, plastyczne. Będzie kącik malucha i rekreacyjno-sportowy (gigantyczny chińczyk, warcaby, stanowisko do koszykówki, gry w boule, piłki nożnej i wiele, wiele innych)

Od 19.00 scena będzie należała do gwiazd tegorocznych dożynek: Loverboy, Exaited, Extazy. Zapraszamy serdecznie!

Konkurs na Najładniejszy wieniec dożynkowy to już tradycja naszych dożynek. Nie jest tajemnicą, że najładniejsze tworzą mieszkańcy z naszej gminy. Ich wieńce wielokrotnie wygrywały konkursy powiatowe, wojewódzkie i reprezentowały Dolny Śląsk na Dożynkach Prezydenckich. Podczas dożynek rozstrzygniemy również drugi konkurs na Najlepsze Wino.

Od godziny 19.00 scena należy do gwiazd tegorocznych dożynek. Na scenie zobaczymy zespoły: Loverboy, Exaited i Extazy.

LOVERBOY

Zespół ma na swoim koncie takie hity jak: “Ogarnij się dziewczyno”, “Grzejesz mnie”, “Smakowita”, czy “W aucie się nie jara”, które na kanale YouTube mają miliony odsłon.

EXAITED

EXTAZY

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię