31-letni mieszkaniec Oławy spowodował kolizje, w wyniku której uszkodził trzy inne auta i ogrodzenie posesji. Mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Jak się okazało kierowca po wyroku sądu miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Nie posiadał również innych dokumentów wymaganych przy kontroli drogowej (polisy OC i dowodu rejestracyjnego). Za kierowanie samochodem wbrew zakazowi sądowemu grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W minioną sobotę, tj.8 września br. około południa, dyżurny oławskiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym , do którego doszło na trasie K-94 (Wrocław w kierunku Oławy). Według ustaleń policjantów ruchu drogowego, kierujący samochodem marki Fiat Ducato, 31-letni mieszkaniec Oławy, jadąc od Wrocławia do Oławy, stracił panowanie nad pojazdem , kilkakrotnie dachując mężczyzna wjechał do rowu i wypadł przez okno z samochodu. Z obrażeniami ciała został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Tam też ujawniono przy nim substancję, która została poddana badaniu biegłego, pod kątem zawartości w niej środków odurzających. Funkcjonariusze ustalili, że w wyniku zdarzenia zostało uszkodzone  ogrodzenie oraz trzy samochody zaparkowane na jednej z posesji.

Podczas sprawdzeń dokonanych przez policjantów okazało się, że kierowca nie posiadał również innej dokumentacji wymaganej przy kontroli pojazdów (dowodu rejestracyjnego i polisy OC).

Przypominamy, że za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Taka sama kara grozi kierowcy, który nie wykonuje polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię