15 sierpnia br. uroczyście otwarto kompleks sportowy w Bystrzycy. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: przewodniczący Rady Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS w Oławie – Jan Kownacki oraz radni gminy Oława: Paweł Bubała i Mariusz Michałowski.

Po części oficjalnej rozpoczął się turniej piłkarski dla uczniów z gminnych szkół. Rozgrywki, w systemie  każdy z każdym, wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach, II miejsce zajęła drużyna z SP Gać, III z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie, zaś IV – gospodarze uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy. Najlepsze drużyny otrzymały puchary, a każdy zawodnik pamiątkowy medal z meczu otwarcia bystrzyckiego kompleksu. Podczas październikowego spotkania wybrano również: najlepszego zawodnika spotkania, został nim – Alex Dereń z SP Marcinkowice, oraz najlepszego bramkarza: Szymona Wójcika ze szkoły w Bystrzycy.

W przerwie turnieju, zawodnicy mogli spróbować pieczonych ziemniaków z ogniska, przygotowanych przez sołtysa Bystrzycy Pawła Bubałę. – Smaczne, smakują tak jak na obozie – podsumowali młodzi sportowcy.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za pełną emocji rywalizację!

Podczas rozgrywek uczniowie korzystali z nowo wybudowanego, nowoczesnego zaplecza sportowego o powierzchni 169,6 m2, w którym znajdują się szatnie dla drużyny gości i gospodarzy wraz z węzłami sanitarnymi i prysznicami. Dla kibiców wykonano dodatkowe toalety w tym dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się pomieszczenie trenera z szatnią i częścią sanitarną. Inwestycja warta około 2,3 mln zł obejmowała również zagospodarowanie terenu: budowę parkingów, dojazdów do boiska i oświetlenie parkingu. Inwestycję realizowała gmina Oława.

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię