W powiecie oławskim, po kilku dniach akcji „Majowy Weekend” policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującym aż siedem praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km, od prędkości dozwolonej na danym terenie. Zatrzymali także kierującego, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jak się okazało mężczyzna złamał kilka innych przepisów: kierował w stanie po użyciu alkoholu, zignorował polecenie funkcjonariuszy dających mu sygnał do zatrzymania pojazdu i prowadził samochód bez wymaganych uprawnień.

Wzmożone działania Policji pn. „Majowy Weekend 2018”na drogach powiatu oławskiego trwają od 27 kwietnia , a zakończą się 6 maja br . Celem tej akcji jest zapewnienie uczestnikom ruchu drogowego bezpiecznej podróży. Niestety zdarzają się kierujący, którzy ignorują zasady bezpieczeństwa nie dbając o życie i zdrowie swoje, a także innych uczestników ruchu drogowego. Nadmierne przekraczanie prędkości , to główne „grzechy” kierujących. Od 28 kwietnia do 1 maja br. policjanci z oławskiej „drogówki” zatrzymali kierującym  siedem praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km od prędkości dozwolonej na danym terenie. Dzisiaj, tj. 1 maja br. funkcjonariusze zatrzymali również mężczyznę ,  który zlekceważył policyjne sygnały do zatrzymania. Chcąc uniknąć kontroli, mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący nie posiada prawa jazdy, a pojazd nie jest ubezpieczony, kierował samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Na dodatek, kierował  autem w stanie po użyciu alkoholu. Za tak lekkomyślne postępowanie odpowie przed sądem.

W każdym z powyższych przypadków kierujący ponieśli lub poniosą konsekwencje. Kierującemu, który nie zatrzymał się do kontroli  grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.  Pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym i innych uczestników ruchu drogowego.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię