Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić 23-letniemu mieszkańcowi Oławy, u którego w mieszkaniu policjanci zabezpieczyli prawie 250 porcji amfetaminy i niewielką ilość marihuany.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oławie, realizując czynności operacyjne zatrzymali 23-letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu podczas przeszukania ujawnili i zabezpieczyli biały proszek i susz roślinny. Po przebadaniu testerem narkotykowym okazało się, że znalezione substancje to środki odurzające –  prawie 250 porcji amfetaminy i niewielka ilość marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podejrzanemu przedstawiono zarzut posiadania narkotyków, przyznał się do niego.

Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowo okoliczności związane z tą sprawą, sprawdzając między innymi, skąd pochodziły zabezpieczone środki odurzające oraz co zatrzymany zamierzał z nimi zrobić.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość – nawet do 10 lat.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię