Dwa nowe radiowozy o wartości ponad ponad 121 tys. złotych zostały przekazane w miniony piątek do Komendy Powiatowej Policji w Oławie i Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach. Zakup nowych aut, to efekt współdziałania władz państwowych i samorządowych. Nowe radiowozy w połowie sfinansowały samorządy Miasta Oława, Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice oraz Gminy Domaniów. Pozostałe środki pochodzą z budżetu państwa, w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020.

27 stycznia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Oławie  odbyło się uroczyste przekazanie aut .Współfinansujący zakup radiowozów, Burmistrz Miasta Oława, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice oraz Wójt Gminy Domaniów, symbolicznie przekazali kluczyki do aut, wręczając je kierownikom rewirów dzielnicowych . Do oławskiej komendy trafił Hyundai  i20, który został przydzielony do rewiru dzielnicowych, natomiast Opel Astra trafił do pionu prewencji komisariatu w Jelczu-Laskowicach.  Nowe radiowozy, to szansa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa nie tylko mieszkańców ale także policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo w powiecie.

Zakup aut w połowie został sfinansowany przez samorządy, a pozostałe środki pochodzą z budżetu państwa,      w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. Samochody, już są wykorzystywane w służbie przez funkcjonariuszy.

Oficer prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię