W piątek 31 sierpnia br. na terenach zielonych obok Term Jakuba” w Oławie odbył się festyn dla mieszkańców miasta, zorganizowany przez Urząd Miejski w Oławie, przy współpracy z Miejską Ko-misją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Oprócz wielu atrakcji czekających na uczestników festynu, impreza była doskonałą okazją do spotkania dzielnicowych i funkcjonariuszy ruchu drogowego z mieszkańcami miasta. Przy tej okazji policjanci oznakowali 30 rowerów, prowadzili rozmowy profilaktyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Ponadto rozdawali broszury informacyjne „Dzielnicowy bliżej nas”, „Zasady bezpiecznego Dolnoślązaka – bezpieczny senior” oraz materiały odblaskowe dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Patronem pikniku był burmistrz Oławy. Obok wielu atrakcji , takich jak gry i zabawy dla dzieci, występów artystycznych, organizatorzy imprezy zadbali o uświadamienie mieszkańców w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dzielnicowi udzielali zainteresowanym instruktażu na temat bezpiecznych zachowań w przypadku ataku niebezpiecznego psa, dzieciom przypominali, jak mają się zachować w kontaktach z obcymi, podczas zabaw na dworze i w domu. Starszym przypominali, jak się nie dać oszukać metodą „na wnuczka”. Omówili także zagadnienie bezpiecznej drogi do szkoły. Informacje te kierowali zarówno do dzieci , jak i do ich opiekunów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja znakowania rowerów. Funkcjonariusze oznaczyli ich 30. Ponadto, policjanci ruchu drogowego promując bezpieczne zachowanie pieszych i rowerzystów na drogach, rozdawali wszystkim chętnym elementy odblaskowe. Prawie każdy z uczestników festynu otrzymał od policjantów broszury informacyjne: Dzielnicowy bliżej nas”, „Zasady bezpiecznego Dolnoślązaka – bezpieczny senior oraz materiały odblaskowe dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Nie zabrakło też osób zainteresowanych zawodem policjanta. Wielu młodych ludzi pytało funkcjonariuszy o warunki służby w Policji.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię