28 lutego 2018r. o godzinie 18.00 w świetlicy w Owczarach odbyło się spotkanie dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Oławie z mieszkańcami i przedstawicielami rady sołeckiej. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz działań Policji na rzecz mieszkańców miejscowości Owczary.

Ze strony policji w spotkaniu uczestniczyli dwaj dzielnicowi: asp. Tomasz Kosowicki i mł. asp. Maciej Janicki. W trakcie spotkania mieszkańcy przedstawili problemy, z którymi się borykają, w szczególności z wykroczeniami  społecznie uciążliwymi.

Podczas spotkania dzielnicowi wskazali rozwiązania, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Policjanci przypomnieli o aplikacji „Moja Komenda” . Umożliwia ona wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Dzielnicowych można wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Policjanci omówili  także sposoby zgłoszenia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa z tego terenu oraz przypomnieli,  w jaki sposób korzystać z tego narzędzia internetowego.

Spotkanie zakończyło się dyskusją. Uczestnicy poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy związane z bezpieczeństwem w domach i na ulicy. Wszyscy zgodzili się co do tego, że o tych problemach należy rozmawiać, jak najczęściej i uczulać ludzi na zagrożenia, które czyhają na nich w codziennym życiu. Policjanci zachęcali mieszkańców do informowania Policji o wszelkiego rodzaju wykroczeniach i przestępstwach.

Funkcjonariusze pouczyli mieszkańców, jak chronić się przed wszelkiego rodzaju oszustwami.

Oficer prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię