Dzielnicowi z oławskiej komendy spotkali się z członkami Klubu Seniora w Marcinkowicach. W spotkaniu zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Uśmiechu uczestniczyło 25 seniorów. Funkcjonariusze poruszyli kilka tematów ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa osób starszych: jak chronić się przed oszustwami i kradzieżami oraz jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Policjanci przypomnieli także o aplikacjach Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Dzielnicowy bliżej nas”.

W spotkaniu z seniorami uczestniczyli asp. Tomasz Kosowicki i sierż. szt. Mateusz Piasecki. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli seniorom o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym, w domu, nad wodą, na działce lub  w lesie. Omówili  zagrożenia na jakie najczęściej narażone są osoby starsze, czyli oszustwa „na wnuczka”, na policjanta”, jednocześnie przestrzegli, jak chronić się przed tymi oszustwami. Dzielnicowi rozdali zebranym ulotki dotyczące poruszanych tematów.  Funkcjonariusze przypomnieli seniorom aby pamiętali o zabezpieczeniu swojego mienia, w tym o niepozostawianiu rowerów bez zabezpieczenia, będących ulubionym środkiem lokomocji osób starszych.

Wizyta przebiegła w miłej atmosferze. Uczestnicy chętnie zadawali dzielnicowym pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem. W czasie rozmów funkcjonariusze promowali i zachęcali do korzystania z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Przypomnieli również o istocie i zasadach działania programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię