Kilka dni temu obchodzono Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Oławscy policjanci w ramach działań „pn. „Edward 2018”, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach przygotowali działania informacyjno-edukacyjne, do udziału w których zaproszono młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie.

Podczas tego wydarzenia odbył się pokaz ratownictwa medycznego wykonany przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Wykorzystując symulator zderzeń uczestnicy mieli okazję przekonać się jakie zagrożenie niesie za sobą brak zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

Ponadto uczniowie korzystając z zaprezentowanych alkogogli mieli możliwość doświadczyć, jakie zagrożenia wynikają z upośledzenia zmysłów, występującego po spożyciu alkoholu bądź środków podobnie działających do alkoholu.  Młodzi ludzie, pod okiem ratowników medycznych  mogli  nauczyć się prawidłowego przeprowadzania resuscytacji krążeniowo – oddechowej i udzielania niezbędnej pomocy ofiarom wypadków drogowych.

Osoby zainteresowane tym przedsięwzięciem otrzymały odblaski oraz materiały informacyjne promujące bezpieczne zachowania na drodze . Całości przedsięwzięcia przyświecała „wizja zero” zaczerpnięta z programu  „Edward 2018” , czyli zero wypadków drogowych.

Z wydarzenia został nagrany spot „Komenda Powiatowa Policji w Oławie – Edward 2018” promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym i nawiązujący do idei przewodnią projektu , czyli „wizja zero” – zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

Celem akcji jest uświadomienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że każdy z nas ma realny wpływ na bezpieczeństwo w myśl idei – MAŁE DZIAŁANIA PROWADZĄ DO DUŻYCH ZMIAN.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię