27 lipca br., pod pomnikiem Losów Ojczyzny w Oławie, odbył się uroczysty apel z okazji 99. rocznicy powstania Policji Państwowej. Tegoroczne obchody zbiegły się z innym bardzo ważnym dla wszystkich Polaków świętem, z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu 44 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oławie otrzymało awansy na wyższe stopnie policyjne W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, inspektor dr Andrzej Łuczyszyn, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji na co dzień współpracujących z policją. Na akademii nie zabrakło mieszkańców i emerytów policyjnych.

Uroczystość z okazji 99. rocznicy powstania Policji Państwowej odbyła się pod pomnikiem Losów Ojczyzny w Oławie. Wszystkich uczestników przywitał gospodarz uroczystości, Komendant Powiatowy Policji w Oławie, nadkom. Paweł Urbańczyk. Oprócz kadry kierowniczej, policjantów i pracowników cywilnych oławskiej policji, w uroczystości udział wzięli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, inspektor dr Andrzej Łuczyszyn, Starosta Powiatu Oławskiego– Zdzisław Brezdeń, Burmistrz Miasta Oławy – Tomasz Frischmann, Sekretarz Gminy Oława – Maria Bożena Polakowska, Burmistrza Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice – Bogdan Szczęśniak, Wójt Gminy Domaniów- Zdzisław Żygadło i przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z Policją

Z okazji Święta Policji na wyższe stopnie policyjne awansowało 44 funkcjonariuszy. Akty mianowania wręczył funkcjonariuszom Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu i Komendant Powiatowy Policji w Oławie. Uroczysty apel była też okazją do nagrodzenia wyróżniających się policjantów oraz pracowników policji. Przedstawiciele wszystkich samorządów wręczyli policjantom i pracownikom cywilnym, listy gratulacyjne.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za profesjonalizm i zaangażowanie w służbie. Do podziękowań złożonych na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Oławie, dołączyli się pozostali goście.

Lista awansowanych 2018 na wyższe stopnie policyjne

na stopień nadkomisarza

Dariusz Dętkowski

na stopień komisarza

Agnieszka Borejko
Krystian Wiżgała

na stopień aspiranta sztabowego

Anna Sereda
Mariusz Obręcki
Piotr Szatkowski
Piotr Wójcik
Marek Kuryś

na stopień starszego aspiranta

Adam Stefanko

na stopień aspiranta

Anna Proszkiewicz
Rokicka Karolina
Beata Sztal
Arkadiusz Sypień
Maciej Janicki
Dariusz Jedut

na stopień młodszego aspiranta

Agnieszka Borysiewicz
Agata Waliszewska
Marta Sioma
Krzysztof Pikuła
Marek Wychowaniec

na stopień sierżanta sztabowego

Agnieszka Burdelak
Michał Chmura
Paweł Gabryelski
Mariusz Kołodziejczyk
Mateusz Piasecki
Daniel Kaczmarczyk
Grzegorz Sereda
Łukasz Staromłyński
Krystian Grzyb

na stopień starszego sierżanta

Anna Furgała
Joanna Lis
Beata Gabryelska
Magdalena Olender
Jakub Górniak
Mariusz Ciszkowicz

na stopień sierżanta

Marta Bagińska
Kamila Kościelak
Rafał Mroczko
Krzysztof Pawlisz
Paweł Warszawski
Dawid Zarzeczny

na stopień starszego posterunkowego

Paula Łukasik
Jakub Komisaruk
Mateusz Pękalski

Oficer prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię