Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Oława, sekretarz Miejsko Gminnego Zrzeszenia LZS Dariusz Rudnicki podziękował dyrektorom gminnych szkół, nauczycielom i uczniom za pomoc i zaangażowanie w XIX Dolnośląskie Igrzyska Mieszkańców Wsi i Miast LZS. To dzięki nim gmina Oława po raz kolejny wywalczyła I miejsce.

W swoim przemówieniu sekretarz LZS podkreślił – „To głównie zasługa zdolnej młodzieży, którą nasza Gmina posiada, ale również nauczycieli, którzy wkładają wiele pracy i wysiłku w wyszkolenie dzieci i angażują się często w zawodach LZS w swoim wolnym czasie. Dziękuję również wszystkim dyrektorom za współpracę oraz możliwość korzystania z obiektów sportowych w trakcie roku szkolnego”. Dariusz Rudnicki podziękował również gminie Oława za wszelką pomoc oraz Janowi Kownackiemu, który od lat wspierał finansowo sport.

Żeby nie być gołosłownym, sekretarz LZS wymienił kilka największych osiągnięć młodzieży podczas  Igrzysk: mistrzostwo województwa chłopców do lat 15 w halowej piłce nożnej (GSP), II miejsce w województwie – lekkoatletyka, IV miejsce w województwie w siatkówce kobiet i III –   mężczyzn, w rozgrywkach w ramach Piłkarska Kadra Czeka: III m. drużyny dziewcząt (GSP)  i IV m. chłopcy (GSP), II m. w województwie w szachach.

Po wręczeniu nagród i podziękowań, sekretarz LZS przekazał zwycięski puchar Turnieju na ręce pełniącego obowiązki wójta gminy Oława Henryka Kuriaty.

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię