Oławscy dzielnicowi podczas rodzinnych festynów zorganizowanych w Janikowie i Piskorzowie, w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2018” prowadzili szeroko zakrojone działania prewencyjne, poczynając od znakowania rowerów – zabezpieczając je w ten sposób przed kradzieżą, poprzez rozmowy z mieszkańcami na temat bezpiecznego wypoczynku dzieci i dorosłych, szczególnie wypoczynku nad wodą.

Dzielnicowi rozdawali uczestnikom festynów ulotki  informujące mieszkańców o podstawowych zagrożeniach podczas wakacji. Realizując  założenia projektu  pn. „Dzielnicowy Bliżej Nas”  rozmawiali z mieszkańcami na temat nurtujących ich problemów, udzielali im porad. Dużym powodzeniem wśród uczestników festynów cieszyło się znakowanie rowerów przez dzielnicowych.

Ponadto każdy zainteresowany służbą w Policji mógł uzyskać od funkcjonariuszy pakiet informacji na temat kryteriów  i zasad naboru do służby w Policji.

Ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się sprzęt policyjny, radiowozy i motocykle. To właśnie na nim , w towarzystwie Komisarza Lwa, dzieci chętnie pozowały do zdjęć.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię