Policjanci z Jelcza –Laskowic udaremnili kradzież metalowych matryc do paletowania o łącznej wartości 218 tys. złotych, z firmy na terenie strefy ekonomicznej w Jelczu-Laskowicach. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch sprawców kradzieży w chwili gdy przy pomocy podnośnika załadowywali kolejną matrycę na samochód gotowy do odjazdu. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci pionu kryminalnego z Jelcza-Laskowic w trakcie wykonywanych czynności służbowych na terenie miasta, przy jednej z firm zauważyli uchyloną bramę wjazdową. Z uwagi na wcześniejsze kradzieże i włamania do firmy, funkcjonariusze postanowili sprawdzić co się dzieje. Przed halą produkcyjną zauważyli samochód osobowy z przyczepką. Drzwi hali były otwarte, a przed wejściem leżała wielka okrągła matryca. Ten widok utwierdził policjantów, że muszą wzmóc czujność i dokładnie sprawdzić z czym mają do czynienia . Funkcjonariusze weszli na halę, zastali tam dwóch zaskoczonych mężczyzn zdejmujących z palety kolejną matrycę. W trakcie rozpytania przez policjantów mężczyźni  przyznali się do tej kradzieży oraz  do dwóch wcześniejszych, gdzie z terenu zakładu ukradli „drobny złom”. Policjanci wylegitymowali sprawców, jeden z nich to 36-letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic, drugi to 20-latek pochodzący z powiatu dzierżoniowskiego. Policjanci powiadomili o zdarzeniu dyżurnego, a ten właściciela firmy, który po przyjeździe na miejsce oszacował wartość przygotowanych do wywozu matryc, na kwotę 120 tys. złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Przeprowadzono z nimi czynności procesowe, w wyniku których policjanci  odzyskali inne, wcześniej skradzione matryce. Łączna wartość odzyskanego przez policję mienia przekroczyła 200 tys. złotych.  Dodatkowo, podczas przeszukania mieszkania młodszego sprawcy śledczy zabezpieczyli u niego prawie 30 gramów marihuany. Teraz policjanci wyjaśniają skąd mężczyzna miał narkotyki i co zamierzał z nimi zrobić. Sprawa kradzieży matryc ma charakter rozwojowy.

Obu mężczyznom przedstawiono zarzut kradzieży mienia, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Jeden z nich dodatkowo usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię