Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji w Oławie, w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „Świadomy Junior”, przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola w Danielowicach.

Jednym z głównych priorytetów działań policji, to edukacja i profilaktyka na rzecz bezpieczeństwa, od najmłodszych lat. Dlatego też policjanci zawsze przyjmują zaproszenia placówek oświatowych organizując spotkania edukacyjne dla najmłodszych.  Tak również było z Przedszkolem Publicznym w Danielowicach. To na jego zaproszenie, 29 listopada br.,  odpowiedzieli funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką z Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu, kom. Beata Borowicz i asp. szt. Magdalena Janiec – Wasylów. Policjantki w bardzo ciekawy i przystępny sposób rozmawiały z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Funkcjonariuszki omówiły z maluchami podstawowe zasady poruszania się pieszych po drogach: jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, dlaczego należy nosić odblaski szczególnie po zmierzchu i zimowa porą. Opowiedziały również dzieciom, jak bezpiecznie podróżować samochodem – dlaczego dzieci muszą korzystać z fotelików i jaką rolę spełniają pasy bezpieczeństwa w samochodzie. Mali słuchacze bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Najmłodsi wykazali się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także znajomością zastosowania kolorów, występujących w sygnalizacji świetlnej. Dzieci doskonale wiedziały na jakim świetle wolno im przejść przez przejście dla pieszych.

To spotkanie było świetną okazją do poznania przez dzieci, swojego dzielnicowego.   Asp. szt. Mieczysław Wilczko z oławskiej komendy opowiedział przedszkolakom, w jaki sposób dzielnicowy może pomagać każdemu mieszkańcowi, temu najmłodszemu również.

Niezapomnianą atrakcja dla najmłodszych,  było uczestnictwo w spotkaniu Komisarza Lwa, maskotki Dolnośląskiej Policji, z którą wszyscy uczestnicy spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Każdy przedszkolak dostał od policjantów drobne upominki, w tym odblaski.

Oficer Prasowy KPP w Olawie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię