Policjanci pionu kryminalnego z Jelcza-Laskowic zatrzymali 35-letniego mieszkańca Wrocławia podej-rzanego o to, że w okresie od czerwca do połowy października br. włamał się do sześciu piwnic w Jelczu-Laskowicach, z których ukradł rowery. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali. Mężczyzna wcześniej był karany za kradzieże jednośladów i za to odbywał karę pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem, podejrzanemu ponownie grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci pionu kryminalnego z Jelcza-Laskowic ustalili, że sprawcą włamań do piwnic i kradzieży rowerów może być 35-letni wrocławianin. Po zweryfikowaniu tej informacji, zatrzymali mężczyznę w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania mieszkania 35-latka, funkcjonariusze  znaleźli w nim jeden ze skradzionych rowerów, zabezpieczyli go. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego stróże prawa udowodnili podejrzanemu włamania do sześciu piwnic, z których złodziej kradł rowery. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca skradzione mienie sprzedawał „w częściach” na placach targowych we Wrocławiu.

W czasie przesłuchania 35-latek wyjaśnił, że kradł po to, aby zdobyć pieniądze na własne potrzeby. Policjanci odzyskali jeden rower, który powrócił do właścicela.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię