Policjanci oławskiej „drogówki” od Nowego Roku zatrzymali kierującym siedem praw jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Kierowcy samochodów osobowych, przy trudnych warunkach atmosferycznych jechali drogami powiatu oławskiego z prędkością przekraczającą 100km/h.

Od 1 stycznia br. funkcjonariusze z oławskiego ogniwa ruchu drogowego w ramach codziennej służby na drogach powiatu kontrolują przestrzeganie  przepisów ruchu drogowego przez kierowców. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne – opady deszczu, śniegu i występującej  gołoledzi na jezdniach, należy zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy. Większość kierujących stosuje się do przepisów i zachowuje czujność na drogach. Niestety, znajdują się też tacy, którzy lekkomyślnie narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego, w tym szczególnie pieszych i rowerzystów, ci kierowcy, pomimo trudnych warunków nie decydują się aby zdjąć nogę z gazu.

Policjanci oławskiego ruchu drogowego zarejestrowali siedmiu kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkości o ponad 50 km/h, zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim. Wszyscy kierowali pojazdami z prędkością przekraczającą 100 km/h. Niechlubny rekordzista jechał po drodze krajowej K-94 z prędkością przekraczającą 190 km/h, gdzie dozwolona prędkość to 90 km/h.

Wszyscy kierowcy za przekroczenie dozwolonej prędkości stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię