Spożywałeś alkohol i nie wiesz czy możesz wsiąść za kierownicę. Skorzystaj z samoobsługowego alkomatu dostępnego od czerwca ubiegłego roku w oławskiej komendzie, a od stycznia tego roku także w Komisariacie Policji w Jelczu-Laskowicach. Ilość osób korzystających z urządzeń potwierdza, że ich zakup, to trafna inicjatywa promująca bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Przypomnijmy, Starostwo Powiatowe w Oławie przekazało do dyspozycji mieszkańców powiatu dwa samoobsługowe alkomaty. Od czerwca ubiegłego roku w budynku oławskiej komendy mieszkańcy mogą samodzielnie sprawdzać swój stan trzeźwości. Drugie urządzenie trafiło  w styczniu tego roku  do komisariatu      w Jelczu-Laskowicach.

Starosta oławski, Zdzisław Brezdeń przekazał urządzenia komendantowi oławskiej policji, nadkom. Pawłowi Urbańczykowi i komendantowi komisariatu, nadkom. Arturowi  Dobrowolskiemu.

Alkomaty  zainstalowano w poczekalniach  budynku komendy powiatowej  oraz w komisariacie. Można z nich skorzystać, bez angażowania policjantów, o każdej porze.

Oficer prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię