„Polski żywioł” to tytuł ostatniej książki Romana Pankiewicza, którą zaprezentował podczas spotkania z Paniami z Klubu Seniora ,,Magnolia” w Bibliotece Publicznej w Marcinkowicach.

Roman Pankiewicz autor tryptyku Trzy żywioły: ,,Matuszka Rosija – pierwszy żywioł’’, ,,Niemcy – drugi żywioł’’, ,,Islandia – trzeci żywioł’’ jest pasjonatem zwiedzania, chętnie poznaje nowe miejsca, kulturę, tradycje i zwyczaje mieszkańców. Autor z charakterystycznym dla siebie wigorem opowiadał o najbardziej, jego zdaniem, ciekawych momentach naszej historii, o roli kościoła katolickiego, o zmieniającej się władzy. Celnie ujął w swojej książce te wszystkie aspekty, które czynią nasz naród bardziej żywiołowym, nie oszczędzając również pewnych społecznych wad.

Pisarz przybliżył wiele sławnych postaci, które miały wpływ na losy naszego państwa.Była też mowa o patriotyzmie, szacunku dla symboli narodowych, a także o tym w jaki sposób wszyscy możemy zadbać o swoje najbliższe otoczenie.

Na zakończenie tej wyjątkowej lekcji historii autor podarował bibliotece swoją najnowszą książkę wraz z dedykacją. Niestety zapowiedział także, że jest to już ostatnie spotkanie, w jego pisarskiej karierze. To kolejne już – czwarte spotkanie z sympatycznym pisarzem było doskonałą okazją aby promować czytelnictwo i zachęcić do sięgania po dobrą literaturę.

Halina Sinkiewicz / fot. archiwum biblioteki

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię