W Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach dzielnicowi i policjanci ruchu drogowego wzięli udział w spotkaniu z seniorami, poświęconemu szeroko pojętemu bezpieczeństwu. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele lokalnych władz, tj, burmistrz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice i jego zastępca. Policjanci przede wszystkim instruowali seniorów, jak należy się zachować aby nie paść ofiarą przestępców, a w szczególności aby nie dać się oszukać.

Mając na uwadze założenia wojewódzkiego programu profilaktycznego „Bezpieczny senior”, dzielnicowi i policjanci ruchu drogowego spotkali się z seniorami  w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach. Spotkanie miało na celu przekazanie mieszkańcom najistotniejszych informacji dotyczących metod działania oszustów – podszywających się pod członków rodziny lub funkcjonariuszy Policji. Policjanci na konkretnych przykładach omówili  nowe sposoby i legendy, jakie stosują przestępcy, chcąc wyłudzić pieniądze.  Przestrzegli również przed zbytnią ufnością wobec obcych osób, pukających do drzwi mieszkań z różnymi „promocyjnymi” ofertami handlowymi.

W trakcie dyskusji, która wywiązała się podczas spotkania, seniorzy podzieli się swoimi doświadczeniami w kontaktach z oszustami. Zadawali wiele pytań dotyczących sposobów zabezpieczenia mienia, zarówno w miejscu zamieszkania, jak i tego na ogrodach działkowych. W dalszej części spotkania policjanci omówili założenia i zaprezentowali sposób korzystania z aplikacji „Krajowa Mapa  Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Dzielnicowy bliżej nas”.

Spotkanie to,  było również okazją do rozmów o bezpieczeństwie na drodze, funkcjonariusze z ogniwa ruchu drogowego uświadomili mieszkańcom istotę korzyści płynących z faktu posiadania odblasków, nie tylko poza obszarem zabudowanym.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię