W ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „Świadomy Junior” dzielnicowi spotkali się z uczniami klas pierwszych liceum i technikum z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Jelczu-Laskowicach. St. asp. Robert Żak i mł. asp. Krzysztof Garbowski przypomnieli uczniom o pod-stawowych zasadach zachowania bezpieczeństwa prawie w każdym obszarze życia.

Podczas spotkania z grupą 35 uczniów dzielnicowi  omówili przepisy regulujące odpowiedzialność prawną nieletnich za czyny niezgodne z prawem, wyjaśnili znaczenie zjawiska demoralizacji nieletnich. Policjanci przedstawili konsekwencje prawne wynikające z łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii  i ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Poruszyli także zagadnienie  zagrożeń internetowych: zjawiska cyberprzemocy, hejtu Przestrzegli przed zagrożeniami płynącymi z niektórych gier komputerowych.

Dzielnicowi zwrócili również uczniom uwagę, aby pamiętali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym (np. noszenie elementów odblaskowych o zmierzchu, przechodzenie przez jezdnię w oznakowanych miejscach, poruszanie się „doświetlonym” rowerem z godnie z przepisami ).

Powyższe spotkanie potwierdziło dużą wiedzę uczniów, która wymaga jedynie utrwalania.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię