21 marca, pierwszego dnia wiosny obchodzimy Święto Szkoły, czyli Dzień Patrona. Mamy to szczęście, ze nasza szkoła nosi imię Kawalerów Orderu Uśmiechu, a w związku z tym mamy wielu patronów. Ten wyjątkowy dzień obfitował w mnóstwo wydarzeń.

Tradycyjnie już, uroczystości rozpoczęliśmy pod pomnikiem Jana Pawła II – jednego z najznamienitszych Kawalerów Orderu Uśmiechu. Tam uczniowie i nauczyciele złożyli kwiaty u stóp pomnika Papieża Polaka, padły również ważne słowa, które On sam kiedyś skierował do dzieci i młodzieży: „Wy jesteście nadzieją i uśmiechem tej ziemi”. Pani dyrektor Jadwiga Falkowska przypomniała ceremoniał pasowania kandydatów oraz historię Orderu Uśmiechu. Zwróciła się również do wszystkich nauczycieli, rodziców i przyjaciół szkoły aby w swojej pracy i życiu kierowali się słowami Wandy Chotomskiej „Dajmy dzieciom słońce, dajmy dzieciom miłość, dajmy dzieciom radość, żeby łez nie było”. Następnie przekazała symboliczny klucz do bram szkoły przewodniczącej Nikoli Gancarz. Warto dodać, że w tym roku przypada 10 rocznica nadania naszej szkole tego imienia.

Druga część uroczystości odbywała się już w szkole. Wyjątkową niespodzianką było przedstawienie teatralne przygotowany przez nauczycieli i pracowników szkoły dla wszystkich uczniów. Przedstawienie nosiło tytuł „Kopciuszek na sportowo”. Promowało zdrowy styl życia i spędzania wolnego czasu. Aktorzy – amatorzy bardzo przekonująco wcielili się w swoje role. Uczniowie mieli trudności z rozpoznaniem swoich wychowawców i pedagogów. Wszyscy doskonale się bawili, również nasi goście, którzy przybyli na uroczystości: Wicewójt Gminy Oława Teresa Jurijków – Górska, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Stanisław Górka, radni Gminy Oława Marek Sokołowski i Jacek Łągiewczyk oraz przewodniczący Rady Rodziców Maciej Żyłajtys.

Po spektaklu uczniowie wzięli udział w „Wiosennym turnieju sportowym”, w którym mogli się wykazać sprytem, fantazją, zwinnością i umiejętnością gry zespołowej. Wszyscy byli zwycięzcami! Każdy uczeń otrzymał słodki upominek od Dyrekcji i elektroniczny gadżet od Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka – również patrona naszej szkoły.

I tak, dzień pełen atrakcji , uśmiechu i niespodzianek dobiegł końca. Na pewno wszyscy jeszcze długo będziemy go wspominać.

B.K. / fot. archiwum szkoły

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię