21 września w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach obchodzono podwójną uroczystość: Światowy Dzień Orderu Uśmiechu i otwarcie Zielonej Klasy.

50 lat temu Ewa Chrobak z Głuchołaz namalowała uśmiechnięte słoneczko, dziś jest to międzynarodowe odznaczenie nadawane dorosłym przez dzieci. Nasi uczniowie przygotowali z tej okazji krótki program artystyczny, w którym przypomnieli ceremonię odznaczania Orderem Uśmiechu. Nie zabrakło oczywiście pasowania różą i pucharu pełnego soku z cytryny. Na finał ceremonii cała społeczność uczniowska zaśpiewała piosenkę „Wszystkie dzieci nasze są”  Majki Jeżowskiej – również odznaczonej tym Orderem.

W drugiej części uroczystości miało miejsce otwarcie Zielonej Klasy. Przewodniczący wszystkich klas podpisali wspólnie ułożony regulamin korzystania z niej, a zaproszeni goście wraz z dyrekcją szkoły i Samorządem Uczniowskim dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Wstęgę przecinali: prezes Stowarzyszenia Uśmiech za Uśmiech – Monika Żurańska – Skalny, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty – Stanisław Górka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach – Jadwiga Falkowska oraz przewodnicząca i zastępca Samorządu Uczniowskiego Nikola Gancarz i Piotr Jopek.

Ksiądz proboszcz  Tomasz Zając oraz ksiądz Paweł Brożyna poświęcili Zieloną Klasę, aby nauka w niej była owocna i przyjemna. Jesteśmy pewni, że tak właśnie będzie.

Wszyscy, którzy przyczynili się do powstania Zielonej Klasy w dowód wdzięczności otrzymali od uczniów wyjątkowe statuetki „Szkolnego Orderu Uśmiechu”.

Nie jesteśmy w stanie wymienić tutaj wszystkich zaangażowanych w powstanie Zielonej Klasy, dlatego Wszystkim, którzy tworzyli to piękne dzieło z całego serca DZIĘKUJEMY!

B.K. / fot. archiwum szkoły

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię