Dwa dni trwała akcja poszukiwawcza 81- letniego mieszkańca Minkowic Oławskich, który ostatni raz był widziany przez rodzinę w dniu wczorajszym około godz. 14:00. Mężczyzna wychłodzony trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu w teren wyruszyli policjanci wszystkich pionów służbowych oławskiej i jelczańskiej Policji oraz zastępy Straży Pożarnej. Z otrzymanych informacji wynikało, że mężczyzna poruszał się o lasce z uwagi na posiadany niedowład prawej strony, a także  niedosłyszał,  gdyż opuścił mieszkanie bez aparatu słuchowego.

Dzięki zaangażowaniu policjantów oraz biorących udział w poszukiwaniach strażaków w dniu dzisiejszym przed godz. 10:00  81- letni mieszkaniec Minkowic został odnaleziony. Mężczyzna spędził noc w polu uprawnym, około 200 metrów od zabudowań. Natychmiast została mu udzielona pierwsza pomoc, na miejsce została wezwana karetka pogotowia. 81- latek trafił pod opiekę lekarzy, był wychłodzony ale przytomny. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W akcji poszukiwawczej wzięło udział łącznie 47 policjantów, 4 zastępy Straży pożarnej z 14 strażakami oraz 2 strażaków z Grupy Poszukiwawczo – Ratunkowej Ochotniczej Straży Pożarnej z Siechnic z psem.

p.o. Oficera Prasowego KPP w Oławie
asp.  Wioletta Polerowicz

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię