Tymczasowy areszt na 2 miesiące zastosował sąd, jako środek zapobiegawczy, wobec 24-letniego mieszkańca gminy Oława, zatrzymanego przez policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego, a podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas kontroli drogowej policjanci ujawnili przy nim ponad 18 gramów amfetaminy, które okazały się przysłowiowym wierzchołkiem góry lodowej. W trakcie dalszych czynności procesowych funkcjonariusze pionu kryminalnego, przy użyciu psa do tropienia narkotyków, w pomieszczeniach mieszkalnych podejrzanego ujawnili i zabezpieczyli ponad 550 gramów tego środka. Z tej ilości amfetaminy można było uzyskać ponad 5600 porcji handlowych. Przypomnijmy, że za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Sąd Rejonowy w Oławie, na wniosek policji poparty przez prokuraturę, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące, wobec 24 – letniego mieszkańca gminy Oława, który jest podejrzany  o posiadanie znacznej ilość środków odurzających w postaci amfetaminy. Do zatrzymania mężczyzny przez policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego z oławskiej komendy, doszło podczas kontroli drogowej w trakcie której okazało się , że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Podejrzewając, że kierowca motoroweru może posiadać narkotyki, policjanci dokładnie sprawdzili pojazd i kierowcę. Ich podejrzenia potwierdziły się. Funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie woreczek strunowy z białym proszkiem, który w toku dalszych czynności okazał się amfetaminą ( 18 gramów). Policjanci zabezpieczyli narkotyki. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W trakcie dalszych czynności procesowych, między innymi podczas przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych podejrzanego, policjanci pionu kryminalnego, przy użyciu psa do tropienia narkotyków, znaleźli i zabezpieczyli  prawie 550 gramów amfetaminy, które trafiło do policyjnego depozytu. Z takiej ilości  narkotyków można było uzyskać ponad 5600 porcji handlowych, które już nigdy nie trafią „na rynek”.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policji złożyć wniosek do prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 24-latka. Prokuratura poparła wniosek i przedstawiła go sądowi, który przychylił się do niego i wydał postanowienie o 2-miesięcznym aresztowaniu podejrzanego.

Postępowanie przeciwko podejrzanemu jest w toku. Obecnie policjanci nadal szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd zatrzymany miał środki odurzające,  czy, i na jaką skalę zajmował się ich rozprowadzaniem. Przypomnijmy, że za posiadania narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, kara może się zwiększyć nawet do 10 lat.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię