Czy dzieci z podstawówki mogą zrobić licealistom powtórkę do matury? A dlaczego nie! Pod warunkiem, że zrobią to z humorem i z klasą. Kryteriom tym sprostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Drzemlikowicach, którzy 18 kwietnia przyjechali do Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana III Sobieskiego z programem artystyczno-edukacyjnym zatytułowanym „Zemsta” – powtórka do matury”.

Nie była to oczywiście cała sztuka, a tylko wybrane fragmenty, które przeplatane były urywkami z filmu Andrzeja Wajdy będącego wierną adaptacją „Zemsty”. A dlaczego akurat ten dramat? To proste… Perypetie bohaterów „Zemsty” Aleksandra Fredry bawią już od pokoleń. A komediowość tego dramatu nie przysłania jego mądrości, którą zwykliśmy określać „ponadczasową”. Dlatego zapewne tak często sięga się po ten utwór wystawiając go na mniejszych i większych scenach teatralnych.

W środowe przedpołudnie drzemlikowiccy uczniowie udowodnili, że też są doskonałymi interpretatorami tej wcale niełatwej do zagrania sztuki. Wymagająca publiczność przyjęła ich znakomicie, nagradzając brawami w trakcie i po przedstawieniu. Gratulowali im licealiści i obecni w auli nauczyciele, a wicedyrektor LO Renata Ulanicka wyraziła życzenie, by za kilka lat witać ich w progach Liceum już jako uczniów tej szkoły.

W projekcie wzięli udział: Dominika Tatar, Oliwia Mazur, Bartosz Popów, Konrad Kawałko i Kamil Markowski oraz Dawid Piwiński – tegoroczny maturzysta z LO i absolwent SP w Drzemlikowicach. Program przygotowano pod opieką katechety Piotra Wróbla we współpracy z dyr. Agnieszką Fabisiak i Joanną Tatar.

„Drzemlik” / fot. Katarzyna Konopacka z LO

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię