W jednym z centrów handlowych w Oławie dzielnicowi i policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa oraz promujące zawód policjanta. Funkcjonariusze rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie. Zachęcali młodych ludzi do wstąpienia do służby w Policji. Chętni mogli oznakować rowery.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oławie zostali zaproszeni do jednego z centrów handlowych na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu. Mając na uwadze założenia wojewódzkiego programu „Świadomy Junior”, mundurowi w trakcie rozmów z dziećmi i ich rodzicami przypominali o elementarnych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym i podkreślali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Policjanci wspólnie z organizatorami akcji przygotowali dla najmłodszych wiele niespodzianek, jedną z nich była możliwość oglądania radiowozu policyjnego bądź „przymierzenie się” do motocykla policjantów z ruchu drogowego.

Podczas spotkania z osobami odwiedzającymi galerię nie zabrakło cennych wskazówek dla osób lubiących robić zakupy. Dzielnicowi zwrócili uwagę na metody działania sprawców kradzieży kieszonkowych. Radzili, jak chronić swoje mienie. Podkreślili, że poważną przeszkodą dla złodzieja będzie schowanie pieniędzy do wewnętrznej kieszeni. Informowali o tym, że jeżeli włożyliśmy portfel, telefon komórkowy do  torebki, plecaka, to pamiętajmy by je zamykać i nosić przed sobą.

Policjanci również przestrzegali, jak odpowiednio zabezpieczyć rowery, aby nie stały się łupem złodzieja. Dodatkowo funkcjonariusze rozdawali broszury i ulotki z praktycznymi wskazówkami, a także odblaski, by rower był zawsze widoczny. W kontaktach z mieszkańcami policjanci przypominali im o możliwości wykorzystania aplikacji „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

W czasie prowadzonej akcji oławska policja promowała zawód policjanta. Zainteresowanym służbą w Policji, funkcjonariusze udzielali wyczerpujących informacji na temat pracy policjanta

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię