W Stanowicach powstanie chodnik o długości 2,2 km i szerokości 2 m przebiegający wzdłuż drogi krajowej nr 94, po jej lewej stronie z kierunku Wrocław-Oława.

Inwestycja realizowana będzie od wjazdu do strefy przemysłowej w Stanowicach, przez miejscowość, aż do Nowego Górnika w mieście Oława, gdzie połączy się z istniejącym chodnikiem przy ulicy Twardowskiego. Chodnik w większej części będzie odsunięty od jezdni i zlokalizowany w szpalerze drzew. Będzie wykonany z kostki betonowej.

W ramach zadania zlikwidowane zostaną istniejące zatoczki autobusowe, w nowych lokalizacjach powstaną 4 nowe, po dwie dla przeciwnych kierunków. Chodnik zostanie wzmocniony w miejscach zatok oraz zjazdów na pola i posesje. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, chodnik zostanie oświetlony, podobnie jak skrzyżowania, przystanki autobusowe oraz przejścia dla pieszych.

27 kwietnia br.  gmina Oława podpisała umowę z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą – Przedsiębiorstwem Usług Inwestycyjno-Remontowych „Drog-West” s.c. z Oławy. Wartość inwestycji to ponad 3,1 mln zł. Planowany termin zakończenia prac ustalono na 30 września przyszłego roku.

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię