W Komendzie Powiatowej Policji w Oławie gościły dwie klasy mundurowe z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Oławie. Wizyta ta miała na celu przyjrzenie się z bliska pracy policjanta i poznanie przez młodzież zasad funkcjonowania Policji.

W ramach preorientacji zawodowej, uczniowie dwóch klas mundurowych z CKZiU w Oławie odwiedzili  miejscową jednostkę policji. Wizyta ta, oprócz zwiedzania budynku komendy,  miała także  na celu przybliżenie młodym ludziom , stojącym  przed wyborem przyszłego zawodu, specyfiki służby w Policji. Przy tej okazji, funkcjonariusze  dzielnicowi omówili zasady  i warunków przyjęcia do służby w Policji. Odpowiadali również na pytania młodzieży dotyczące pracy   w Policji. Punktem kulminacyjnym spotkania, była projekcja filmu instruktażowego, przedstawiającego  policjantów podejmujących różne czynności służbowe. Dzielnicowy, sierż. Mariusz Ciszkowicz, zaprezentował uczestnikom spotkania środki przymusu bezpośredniego i omówił , w jakich sytuacjach policjant może ich użyć.

Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród młodzieży, która być może w przyszłości podejmie decyzję o wstąpieniu do jakże zaszczytnej i odpowiedzialnej służby.

Oficer prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię