Gmina Oława wyłoniła w postępowaniu przetargowym wykonawcę remontu wraz z przebudową remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Owczarach. Zakład Remontowo Budowlany Bartosza Windysza zrealizuje inwestycję za około 330 tys.

Zakres prac dotyczy przebudowy i rozbudowy zaplecza socjalnego budynku remizy oraz częściową rozbiórkę starego zaplecza. Budowane nowe zaplecze będzie budynkiem parterowym z dachem jednospadowym, przy którym znajdować się będą garaże dla dwóch samochodów.

Jednostka OSP Owczary oprócz przebudowy remizy wkrótce będzie mogła pochwalić się nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym Volvo o napędzie 4×4 wyposażonym w sprzęt do ograniczenia sfer skażeń chemiczno-ekologicznych. Samochód zostanie przekazany druhom podczas Dożynek Gminy Oława, w przyszłą sobotę w Gaci. Samochód o wartości prawie 790 tys. zł. zakupiono ze środków z kilku źródeł, w tym z budżetu gminy Oława – 346 tys. zł. Więcej informacji o zakupie samochodu – kliknij tutaj.

Jednostka OSP Owczary jest jedną z trzech jednostek OSP z gminy Oława która jest wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pozostałe dwie jednostki, tj.  z Bystrzycy i Siedlec posiadają na swoim wyposażeniu podobnej klasy samochody ratowniczo-gaśnicze. Jednostka z Siedlec może pochwalić się również nową remizą, którą gmina Oława przekazała druhom podczas ubiegłorocznych dożynek w Siedlcach.

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz
Proszę podać swoje imię